Cari mutabakat , hesap döneminin sonunda, tanımın sonunda bakiyelerinin doğru olmasını sağlamak için iki kayıt kümesini karşılaştırma işlemidir.

Göründüğü kadar açık ve basit olan bu tanım, gözle görülenden daha fazlasını ifade eder.

Küçük bir kahve dükkanı sahibi olduğunuzu ve bir avuç işleme sahip olan ve banka ekstrelerini kendi başınıza uzlaştıran bir yeni işletmeci olduğunuzu düşünün. Bu, en sevdiğiniz görevler listenizde olmayabilir, ancak yine de ayda iki kez yapmak zorundasınız.

Bundan beş yıl sonrasını düşünün ve hayal edin. İşletmeniz, eşsiz kahve karışımlarıyla ünlü, tanınmış bir kahve dükkanı zincirine dönüşmüştür. Tüm Türkiye’de şubeleriniz var ve Fransa’da yeni bir şarküteri açtınız. Üç para biriminde beş farklı banka hesabıyla çalışıyorsunuz ve her gün yüzlerce işlem gerçekleştiriyorsunuz.

Bir muhasebeci tuttunuz. Muhasebeciniz mali dengeleri ayarlamaya ve tutarsızlıkları araştırmaya çalışan excel tablolarına çok fazla zaman harcar. İşletmeniz genişledi, bu nedenle etkin bir şekilde yönetmenize yardımcı olabilecek bir çözüme ihtiyacınız var.

Manuel mutabakat zaman alıcı olabilir, hatta zaman tükenebilir ve insan hatalarına yüksek derecede maruz kalabilir. Basit bir giriş hatası veya yanlışlıkla bir Excel formülü silmek, işletmeniz için önemli maliyetlere neden olabilir. Bu tür yanlışlıklar genellikle denetimler sırasında ortaya çıkar.

Bir işletme sahibi olarak, motivasyonu yüksek, uzman çalışanlarınızın zamanını bu sıkıcı görevlerle boşa harcamak istemezsiniz. Onlara uygun araçları vermeyi tercih edersiniz, böylece katma değerli faaliyetlere, iş geliştirme ve yönetime odaklanabilirler.

Melasoft e-Mutabakat aradığınız çözümü size sunar.

Melasoft e-Mutabakat sisteminin önemli bir yararı zaman tasarrufudur. Böylece muhasebe ekipleri istisnaları araştırmaya ve yönetmeye daha fazla odaklanabilir. Ayrıca dönem sonu kapanış işlemleri daha sorunsuz ve daha az stresle yapılabilir.

Unutmayın — büyüyen, çok konumlu bir işletmeniz var. Melasoft e-Mutabakat, şirketler arası işlemlerde görünürlüğü ve şeffaflığı artırmaya yardımcı olur, uyumluluğu artırır ve finansal riski azaltır.

Modern mutabakat çözümleri, finansal süreçleri kolaylaştıran ve denetim hazırlığını artıran çok yönlü, bulut tabanlı platformlar sunar.

Melasoft Cari Mutabakat yazılımı şunları sağlar :

1. Banka hesap özeti biçimine (BAI, SWIFT, FIRD, ACH, CSV, Excel, XML vb.) Ve kullanılan para birimlerine bakılmaksızın banka hesaplarının otomatik mutabakatı,

2. İş süreçlerinizi ve mantığınızı takip eden işlem eşleştirme,

3. Verilerinizi dönüştürme ve zenginleştirme seçenekleri,

4. Verilerin içe ve dışa aktarılması ve rapor oluşturulması dahil olmak üzere mutabakat sürecinin her adımının otomasyonu,

5. Farklı ERP sistemleri ile entegrasyon,

6. Denetimin güvenlik açığını azaltan detaylı bir denetim izi ve dahili kontrol noktaları.

Yazılımın uygulamaları sayesinde minimum BT çabası gerekir ve yazılım uygulamaları işletme kullanıcısına yöneliktir, böylece yeni süreçler ve kurallar harici destek olmadan tanımlanabilir. Melasoft e-Mutabakat Çözümü bulut tabanlıdır ve müşteri ve endüstri gereksinimlerini karşılamak için sürekli olarak ürün geliştirmeye yatırım yapıyoruz.

Bu yüzden çağı yakalayın ve yeni işletmelerinizle biz ilgilenelim siz en iyisi Fransa plajlarına gidin, Mutabakat konusunda endişelenmeyin. Bize ulaşabilirsiniz.