Gerçek bir Mutabakat güzel bir yüzle değil, güçlü bir kalple ilgilidir.

e-Mutabakat bugünlerde gelişiyor ve kalabalık bir talep söz konusu. Mucizeler vaat eden mutabakat yazılım çözümleri firmalar için çok çeşitli ve ulaşımı kolay bir şekilde sunulmaktadır. Ancak daha yakından bakıldığında, birkaç teklifin sağlam bir eşleşme işlevi içerdiğini ve güvenilir bir mutabakat çözümü olduğu anlaşılıyor. Aslında, Melasoft e-Mutabakat hemen hemen her mutabakat durumunda muazzam işlem hacimlerini otomatik olarak sıralayabilme konusunda lider olduğunu iddia ediyor.

Verileriniz eşleşecek şekilde Mutabakat hazırlayın.

Melasoft e-Mutabakat çözümü, milyonlarca işlemin ne anlama geldiğini bilen müşterilerle endüstri deneyimini yakalamıştır. Bununla birlikte, ağır işlem iş yükleri söz konusu olduğunda verimliliğin anahtarı, veri entegrasyonu ve zenginleştirme için tüm yeteneklere sahiptir. Yüksek eşleşme oranları için bir ön koşul veri girişinin kalitesidir. Melarecon Platformumuz da bununla ilgileniyor. Dosyaları belirlenen kaynaktan ayıklayacak, kullanılabilirliğini artırmak için verileri dönüştürecek ve doğru mutabakat hesabına yükleyecek şekilde yapılandırılmıştır. İçe aktarma verilerinin temizlenmesi, eşleştirme işleminin tutarlılığını desteklemek için önemli bir hazırlık adımıdır.

Bir otomasyon çözümü ile gerçekleştirilen eşleşme oranı, mevcut mutabakat çerçevenizin yeterli performansın üstünde olup olmadığının iyi bir göstergedir. Melasoft e-Mutabakat, ortalamanın üstünde bir puan alır ve verimlilik ve hız için referans noktası belirler. Bu başarının en önemli faktörü sofistike, ancak kullanımı kolay eşleştirme motorudur.

İş mantığınıza uyarlayın.

Tüm sistem bu güçlü çekirdeğin etrafına inşa edilmiştir. Temel ilke “Eşleşen bir ilişkiyi sözlü olarak tanımlayabilirseniz, onu yansıtacak bir kural yazabilirsiniz” der. Kural, iki veri kümesinin eşleşme olup olmadığını ve nasıl eşleştiğini belirleyen mantıksal bir ifadedir.

Finans ve muhasebe işlemlerinin sağlam mantığa ve katı kurallara çevrilen matematiksel tutarlılığa dayandığını biliyoruz. Melasoft e-Mutabakat sistemi, iki veri kümesini karşılaştırmak için hangi sırayla hangi kriterlerin uygulanacağını uyarlayabileceğiniz bir sistemdir. Eşleştirme ölçütleri, belirli müşteri gereksinimlerine ve benzersiz iş süreci yapısına uyacak şekilde yapılandırılmıştır.Genellikle bir satın alma ekibi tarafından karşılaşılan her türlü mutabakat senaryosu tek bir birleştirilmiş ortam içine yerleştirilebilir.

Sistem yapılandırması arka uca müdahale veya kodlama deneyimi gerektiren ve gerektirmeyen şekli ile sunulabilir.Kullanıcı arayüzünde Excel benzeri bir düzen vardır. Orta ve ileri düzey Excel formüllerini tanımlama becerisi burada kullanılabilir. Fonksiyon kütüphanesi doğru ifadeyi seçmek için kullanışlıdır. Sihirbaz Kuralı ekranı da size bir ipucu verebilir.

Kurallarınızla uzlaşın.

Cari Hesap mutabakatının yüksek düzeyde oluşturulması, karşılaştırılan veri kümelerini içeren iki tarafla eşleşen hesapların ilk oluşturulmasını içerir. A tarafı harici kaynak olabilirken, B tarafı genellikle dahili muhasebe kaydıdır. Sistem tarafından birleştirildiğinde ve yürütüldüğünde başarılı eşleşme oranlarını optimize etmek için farklı eşleştirme senaryolarını kapsayan her hesap için ayrı ayrı eşleme kuralları oluşturulur.

Kuralların oluşturulmasında kullanıcı tercihleri ​​şunları belirler :

Karşılaştırma kriterlerinin kombinasyonu — bunlar verilerdeki benzersiz tanımlayıcılar veya tanıdık desenler olabilir.

Eşleşen iş sırasında kuralların yürütme sırası.

Kural uygulamasının yönü — A’dan B’ye, B’den A’ya, A’dan A’ya veya B’den B’ye tarafı.

Eşleşen ilişki, yani eşleşen çiftleri oluşturan öğeler: Bire Bir, Birden Çoka, Çoktan Çoka, Gruplama.

Melasoft e-Muatabakat’ta kuralların farklı düzeylerde otomasyon izni vardır :

Kural kullanıcı isteği üzerine uygulanır, eşleşen çiftler kullanıcıya sunulur, ancak manuel olarak onaylamak ona bağlıdır.

Kullanıcı eşleştirme işlemini başlatır, o hesaba eklenen kurallar belirtilen sırayla yürütülür ve işlemler yalnızca manuel işlem için istisnalar bırakarak otomatik olarak eşleştirilir.

En üst düzeyde otomasyon izin kuralları tam otomatik, zamanlanmış görevler olarak çalışır.

Melasoft e-Mutabakat, her bir işlem için ayrıntılı bir denetim izi tutar — neye, hangi kuralın uygulandığına, her bir kullanıcı veya sistem tarafından başlatılan güncelleştirmeye karşılık gelen şey. Melasoft e-Mutabakat, eşleştirmenin yanı sıra, kullanıcılarına hızlı izleme için filtreleme imkanı sunar — filtreleme ve sıralama işlevleri, raporlama widget’ları ve otomatik istisnalar kategorizasyonu ile donatılmıştır. Ödenmemiş kalemlerin araştırılması, Mutabakatların gerçek çalışmalarının başladığı yerdir.

Melasoft e-Mutabakat, büyüme ve sürekli süreç optimizasyonu için özel olarak tasarlanmış gerçek bir işletme mutabakat çözümüdür. Sürekli desteğe veya profesyonel hizmetlere ihtiyaç duymadan kullanıcının kuralları düzeltmesi ve dinamik iş değişikliklerine uyum sağlaması için özgürlük ve esneklik sağlar. Melasoft SAP Smart Documents ile size çözümler sunmaktadır. Bize ulaşın…