Her büyüklükteki işletme için, Finansal Yapıyı korumak şarttır. Cari mutabakat, kayıtların gerçekte olanlarla eşleşmesini sağlamak için kayıtlı işlemleri banka veya kredi kartı ekstreleri gibi aylık hesap kayıtlarıyla karşılaştırma işlemidir.

Basitçe söylemek gerekirse, muhasebede tutarsızlıkların peşindesiniz.

Düzenli Cari mutabakatı olmadan, işletme finansmanının günlük işlemlerle uyumlu olup olmadığını bilmek zordur. Tutarsızlıkları zamanında ortaya çıkarmamak, bir işletme için pahalı sorunlara yol açabilir.

Neyse ki, bu temel muhasebe görevini gerçekleştirmek söz konusu olduğunda işletme sahipleri kendi başlarına değiller. Yerel kaynaklardan,çevrimiçi yazılımlara, defter tutma hizmetlerine kadar birçok yöntem Cari Mutabakat sürecinin sizin için yönetilmesine yardımcı olabilir.

Cari Mutabakat için Neden bir ücret ödemeliyim?

Cari Mutabakatın dış kaynaklardan sağlanması veya otomatik bir yazılım kullanılması birçok şirket için birçok nedenden dolayı faydalıdır. Birincisi, işletme sahipleri her zaman muhasebe veya defter tutma konusunda yeterli değildir ve çabalarını ve dikkatlerini finansal yönetime odaklamak için zamanları yoktur. Ancak, perdenin ardında hangi tutarsızlıkların olabileceğinin farkında olmak bir işi ayakta tutmak için çok önemlidir.

Mutabakat, bir işletme bankası hesabının gereğinden fazla ücretlendirilmesi ve fazla ücretlendirilmiş kredi kartları ile ilgili gereksiz ücretlerden kaçınarak işletmelere paradan tasarruf etme fırsatı verir. Ayrıca, Cari Mutabakat hem iç hem de dış kaynaklardan gelen sahtekarlık ve hırsızlığa karşı birinci basamak bir savunma olabilir. Cari Mutabakat finansal tablo hatalarını önlemek için işletmeler için önemlidir.

Cari Mutabakat sayesinde bir tutarsızlık tespit edildiğinde, işletmeler farkın şirketin finansmanına zarar vermesinden önce düzeltmeleri hızlı bir şekilde yönetebilir.

Cari Mutabakatı yönetmek için profesyonel bir hizmet almak, çoğu işletmenin istemediği veya karşılayamadığı ekstra bir masraf olarak kabul edilir. Mutabakat hizmetleri, işe alınan muhasebecinin veya kullanılan yazılıma göre ücretlendirilen çalışanın ücretine bağlı olarak ortalama olarak her ay bütçeye 800 ila 3500 TL tasarruf sağlayabilir.

Maliyetlere rağmen, Cari Mutabakat veya bir mutabakat yazılım çözümü kullanmak, sonuçta tutarsızlıkları hızlı bir şekilde bulup düzelterek mevcut maliyet tasarrufu göz önüne alındığında, maliyetini kısa sürede amorti eder. İşte dikkate almanız gereken birkaç avantaj. Entegre bir mutabakat ürünü; veri dönüşümü ve zenginleştirmesi, işlem eşleştirme, raporlama ve analitik, istisna yönetimi, dönem sonu yakın iş akışını kapsayabilir. Farklı formatlardaki birden fazla farklı veri kaynağını uzlaştırmak daha hızlı ve daha verimli olabilir. Son olarak, Cari Mutabakat hizmetleri ileride başvurmak üzere tam uyumlu ve ayrıntılı denetim yolları sunar.

Mutabakat, tüm endüstrilerdeki işletmeler için değerli bir araçtır, işletme sahipleri muhasebe departmanına yeni bir iş gücü eklemek zorunda kalmazlar. Bunun yerine, yerel veya çevrimiçi bir hizmetin yardımıyla Cari Mutabakat, zaman içinde tutarlı bir şekilde yapıldığında işletme için tasarruflar sağlayabilir.

İyi haber, şirketlerin bütçeleme, krediler veya kredi limitleri ve kişisel finansman seçenekleri veya bu stratejilerin bir kombinasyonu yoluyla Cari Mutabakatının ek maliyetini karşılamak için çeşitli yöntemlere sahip olmasıdır. Bilgi almak için buraya tıklayınız.